یوگا در کرج, آموزش مدیتیشن

 

  آموزش باشگاه علمی ـ تخصصی يوگا پرنده آزاد

,دهارنا, آرامش ذهن ,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا, یوگاکرج, یوگا کرج ,یوگا در کرج, باشگاه یوگا, مدیتیشن,کنترل ذهن , یوگا برای بانوان, یوگا البرز,yoga, Meditation, یوگا استان البرز, یوگای بانوان کرج, یوگاالبرز, باشگاه یوگا, یوگا در البرز, سکوت ذهن, ریلکسیشن, مراقبه, آرامش درمانی , باشگاه یوگا کرج, یوگا کرج, یوگامهرشهر, یوگا مهرشهر, یوگا گوهردشت, یوگاگوهردشت, یوگا البرز, یوگا, کلاس یوگا, یاشگاه بانوان, یوگای تخصصی کرج, یوگاعظیمیه, یوگا عظیمیه, یوگا, کلاس یوگا, یاشگاه بانوان, مراقبه سکوت,

مراقبه سکوت 

مراقبه سکوت یعنی این‌ که با خود عهد ببندید مدت زمان معینی فقط باشید و بدون داوري و قضاوت فقط سکوت را تجربه کنيد . داوری ، ارزیابی مداوم امور به صورت درست و نادرست یا نیک و بد است . وقتی مدام سرگرم ارزیابی و طبقه‌بندی و برچسب زدن و تجزیه و تحلیل باشید ، در گفتگوی دروني تان تلاطم بسیار ایجاد می‌کنید و این تلاطم جریان انرژي را در درونتان بسته و محدود می سازد . تجربه مراقبه سکوت یعنی مدت معینی از گفتگو ، خصوصا گفتگوی تلفنی! ، تماشای تلویزیون ، گوش دادن به رادیو ، خواندن کتاب و انجام هر کار دیگری آگاهانه خودداری کنید . با انجام اين مراقبه و تمرين آن زيبايي هاي حقيقي زندگي را باز خواهيد شناخت و ناخودآگاه در مقابل قدرت لايزال پروردگار سر تعظيم فرو خواهيد آورد . تسليم اراده او شده و حضور مؤثر در جهان هستي را آغاز خواهيد کرد ، چرا که به فرموده امير مؤمنان حضرت علي ( ع ) دير يا زود بايد بگذاريم و بگذريم .

تمرین ۱: هر روز مدتی را که بهتر است در ارتباط با طبیعت باشد به صورت ناظر خاموش و در سکوت به نظاره هوشمندی جهان هستي و درون موجودات زنده سپری کنید . خاموش به تماشای غروب بنشینید ، به صدای اقیانوس یا جویبار گوش فرا دهید یا از بوئیدن عطر گلی سرمست شوید . در سکوت به وزش نسیم در ميان برگ هاي درختان توجه کنيد يا به تماشاي آسمان آبي و بازي ابرها بپردازيد و پرواز سبکبال پرندگان را به چشمان خود هديه دهيد!

تمرین ۲عدم داوری را جزو تمرينات هر روز و هر لحظه خود قرار دهيد .

مهربان لحظه هايتان سرشار از عشق و مهر 

باشگاه تخصصی يوگا پرنده آزاد