یوگا در کرج, آموزش مدیتیشن

 

 آموزش مدیتیشن 

,دهارنا, آرامش ذهن ,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا, یوگاکرج, یوگا کرج ,یوگا در کرج, باشگاه یوگا, مدیتیشن,کنترل ذهن , یوگا برای بانوان, یوگا البرز,yoga, Meditation, یوگا استان البرز, یوگای بانوان کرج, یوگاالبرز, باشگاه یوگا, یوگا در البرز, سکوت ذهن, ریلکسیشن, مراقبه, آرامش درمانی , باشگاه یوگا کرج, یوگا کرج, یوگامهرشهر, یوگا مهرشهر, یوگا گوهردشت, یوگاگوهردشت, یوگا البرز, یوگا, کلاس یوگا, یاشگاه بانوان, یوگای تخصصی کرج, یوگاعظیمیه, یوگا عظیمیه, یوگا, کلاس یوگا, یاشگاه بانوان, مراقبه شمارش تنفس ها ,

مراقبه شمارش تنفس ها

این مراقبه که یکی از آسان ترین و قابل دسترس ترین انواع مراقبه است را  می توانید از روزی 5 دقیقه شروع کنید و به روزی 20 دقیقه برسانید .

1.بر روی زمین در یکی از نشست های یوگا و یا بر روی صندلی به حالتی آرام با ستون فقرات صاف و کشیده بنشینید . سر را در راستای ستون فقرات نگهدارید . چشم هایتان را ببندید و به آرامی شروع به انجام دم و بازدم کنید .

2.آگاهی و حواس خود را بر روی تنفس های خود متمرکز کنید و برای لحظاتی از دم ها و بازدم های طبیعي خود آگاه باشید . سپس آرام آرام شروع به شمارش دم ها و بازدم های خود کنید . شمارش تنفس خود را به گونه ای انجام دهید که در هنگام دم و بازدم اول ، مدام عدد 1 را تصور کرده و ذهناً با خود تکرار کنید و سپس دم و بازدم دوم ، عدد 2 و سپس دم و بازدم سوم ، عدد 3 و سپس دم و بازدم چهارم ، عدد 4 و سپس دم و بازدم پنجم ، عدد 5 را تصور و تکرار کنید . به عدد 5 که رسیدید ، دوباره از 1 شروع کنید تا عدد  5 و باز این چرخه را تکرار کنید .

3.تمام سعی خود را داشته باشید که توجه خود را به هوای خنکی معطوف کنید که در هنگام دم وارد پره های بینی ، سینوس ها ، حلق و ریه ها می شود و در هنگام بازدم ، هوای گرم و مرطوبی که  از پره های بینی خارج می گردد . امکان دارد ذهن شما بخواهد که فقط شما را به طرف شمارش اعداد متمرکز کند . ولی شما می بایست همزمان هم به دم ها و بازدم ها و هم به تبادل اکسیژن و نیز کیفیت تنفس خود کاملا توجه کنید .

4.در پایان پس از 5 الی 20 دقیقه ، مراقبه خود را به آرامی به اتمام برسانید . از عدد 1 تا 3 بشمارید و آرام چشم های خود را از پایین به بالا باز کنید .

5. از آرامش خود آگاه باشید .

از سفر در درون خود در خواهیم یافت ، تمام آنچه که تمنا می کنیم را داريم

باشگاه یوگا پرنده آزاد