یوگا در کرج, آموزش مدیتیشن

 

  آموزش مدیتیشن

 سولارپلاکسوس, مراقبه بر چاکرای شبکه خورشیدی,آرامش ذهن ,آموزش یوگا در کرج, کلاس یوگا در کرج, باشگاه یوگا در کرج, یوگا, یوگاکرج, یوگا کرج ,یوگا در کرج, یوگا عظیمیه, باشگاه یوگا, مدیتیشن,کنترل ذهن , یوگا برای بانوان, یوگا البرز,yoga, Meditation, یوگا استان البرز, یوگای بانوان کرج, یوگاالبرز, باشگاه یوگا, یوگا در البرز, سکوت ذهن, مراقبه,موسیقی ریلکسیشن, موسیقی درمانی, مراقبه, آرامش درمانی

مراقبه بر روی چاکرای مانی پورا   

 Manipora Chakra 

مراقبه بر روی شبکه خورشیدی یا سولارپلاکسوس Solar plexus به آرامش ذهن و نمرکز شما کمک خواهد کرد. شبکهٔ عصبی ناحیه زیر معده با چاکرای سوم بدن شما مرتبط است، رنگ این چاکرا زرد طلایی است و زمانی که شما این مدیتیشن را انجام می دهید با تمرکز همزمان بر روی رنگ این چاکرا بر روی اعتماد به نفس، اراده و قدرت شخصی خود نیز  تاثیر گذاشته و آن‌ها را تحریک و تهییج می‌کنید.

روش انجام مراقبه:

به پشت دراز بکشید. در وضعیت «شاواسانا» و ریلکس قرار بگیرید. کف دست ها رو به سقف و پاها به اندازه عرض لکن باز و به طرفین رها باشد. چشم ها را آرام ببندید و تا پایان تمرین بسته نکهدارید. در قسمت زیر معده خود گل زردی را تصور کنید که گلبرگ‌های آن کاملاً باز است. سپس با چشمان بسته، تصور کنید با هر دم این گل با حرکتی موجی و به آرامی به سمت بالا به حرکت در می‌آید و با هر بازدم این گل دوباره با آرامی و آهستگی به سمت پایین بر می‌گردد. کاملا بر روی این تجسم خود متمرکز باشید. به مدت دو تا پنج دقیقه بر روی دم و بازدم خود و این گل زرد رنگ  تمرکز کنید و سعی کنید توجه ذهن به چیز دیگری معطوف نشود. پس از طی این زمان احساس خواهید کرد که به آرامشی مطلوب در درون خود دست یافته‌اید.

سربلند و سلامت باشید

باشگاه یوگا پرنده آزاد